środa, 23 lipca 2014

Odpoczynek

I stało się! Nareszcie Oskka wyjeżdża na urlop :) Tym, którzy mają zaplanowany dłuższy odpoczynek życzę pełni słońca :) 
Do zobaczenia! :)


Na czas mojego wyjazdu wszystkie komentarze będą niewidoczne. 

środa, 16 lipca 2014

Wzgórze Filerimos - Rodos

Jednym z ciekawszych miejsc w północno-wschodniej części greckiej wyspy Rodos jest wzgórze Filerimos. Znajduje się ono nieopodal miasta Ialyssos. Jego głównym punktem zwiedzania jest 15 metrowy krzyż. Do krzyża dochodzi się aleją, na której umieszczone są stacje Drogi Krzyżowej.


Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok. Polepszyć go sobie można wchodząc na taras widokowy, który znajduje się na ramionach krzyża. Wchodzi się do wewnątrz budowli i krętymi schodami na samą górę.  


Po drugiej stronie wzgórza znajduje się klasztor z czasów bizantyjskich. 


Jest to miejsce, które warto zobaczyć przebywając na wyspie.

poniedziałek, 14 lipca 2014

Seebad Bansin, Alhbeck i Heringsdorf

Seebad Bansin, Alhbeck i Heringsdorf - trzy kurorty znajdujące się w Niemczech, niedaleko Świnoujścia. Seebad Bansin jest trzecim najbardziej oddalonym od granicy polskiej kurortem. Do Świnoujścia jest ok 10 km. Te trzy miejscowości były ulubionym miejscem wypoczynku niemieckich cesarzy. Charakteryzuje je pocztówkowo - bajkowa architektura i szerokie plaże. Wszystkie trzy miejscowości mają przepiękne mola.Dla piechurów mogę zaproponować bardzo długi spacer promenadą - od wschodniej części Świnoujścia do zachodniej części Bansin. Promenada dzieli się na część pieszą i rowerową, prowadzi wzdłuż brzegu, dzięki temu podziwiać możemy wodę i architekturę uzdrowisk.środa, 2 lipca 2014

woda

Łąki, zieleń, woda - czego chcieć więcej? :) W takim otoczeniu odpoczywam najchętniej. Niestety, tam gdzie woda, tam i komary. A do kogo lecą w pierwszej kolejności? - Do mnie! Zawsze to ja jestem najbardziej pogryziona. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z komarami? :)